Нурофен

Чи можна пити Нурофен при грудному вигодовуванні, як він впливає на лактацію і які є аналоги препарату?

Нурофен – торгова назва препарату. Міжнародна непатентована назва (МНН) – ібупрофен. Є лікарським засобом з групи нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ).

Механізмом дії даного препарату, так само як і ібупрофену (що по суті є одним і тим же препаратом), є інгібування (гальмування) ферменту циклооксигенази (ЦОГ), що призводить до порушення розпаду арахідонової кислоти, в результаті чого не утворюються медіатори запалення (наприклад, лейкотрієни, простагландини та ін).

Саме вони відповідальні за прояв таких симптомів як біль, підвищення температури, набряк, гіперемія (почервоніння) і ін. при запальних реакціях. Читайте далі, чи можна мамі пити під час ГВ від головного болю даний препарат, як він впливає на дитячий організм при годуванні немовляти грудним молоком, а також про те, чим можливо замінити цей засіб….

Зміст:

  • Чи можна пити під час лактації?
  • Показання до застосування
  • Протипоказання і побічні явища
  • Як впливає на молоко мами і організм малюка?
  • Поради по прийому препарату
  • Яку дозування використовувати?
  • Чим замінити?
  • Інші ліки
  • Народні засоби
  • Висновок

Чи можна пити Нурофен під час лактації?

Застосовувати Нурофен під час лактації слід дуже обережно. Природно, при можливості уникнути використання препарату, це слід зробити, але, при необхідності, прийом лікарського засобу допускається. Слід це робити під контролем лікаря, у рекомендованій дозі і строго за призначенням.

Так як краще застосовувати препарату під час лактації в малій дозі, то використання дитячого нурофена набагато зручніше, з-за того, що активної речовини в ньому в два рази менше, ніж у звичайному (так, в одній таблетці нурофена міститься 200 мг ібупрофену, в той час, як в 5 мл суспензії нурофена для дітей – 100 мг).

Показання до застосування Нурофену

Використовувати Нурофен можна при таких станах як:

  • больовий синдром (головний біль, зубний біль, болісні менструації, невралгія, міалгія, ревматичний біль і ін);
  • підвищення температури при запальних явищах (грип, простудні захворювання).

Важливо! Використання препарату позбавляє тільки від симптомів, але ніяк не усуває причину. Тобто препарат чинить симптоматичну дію, а не етіологічне, що є більш важливим.

Головний біль є одним з показань до застосування даного препарату. Це може бути як один із симптомів інших захворювань, наприклад, простудних, так і прояв мігрені, що так само є показанням до використання нурофена.

Протипоказання і побічні явища

Протипоказаннями до застосування Нурофена є:

  • Гіперчутливість (алергічні реакції) компонентів препарату.
  • Ураження шлунково-кишкового тракту, наприклад, виразкова хвороба шлунка та/або дванадцятипалої кишки, виразковий коліт, хвороба Крона та ін
  • Шлунково-кишкові кровотечі, як гострі, так і в анамнезі.
  • Захворювання серцево-судинної системи:
    • серцева недостатність;
    • тяжка артеріальна гіпертензія.
  • Ураження зорового нерва, порушення кольоросприйняття.
  • Ураження системи згортання крові:
    • гемофілія;
    • геморагічні діатези.
  • Тяжка печінкова і/або ниркова недостатність.
  • III триместр вагітності.

Довідка. З обережністю слід застосовувати при лактації, ішемічній хворобі серця, цукровому діабеті, при гастритах, ентеритах, колітах, бронхіальній астмі та інших соматичних захворюваннях.

Побічні ефекти можуть спостерігатися з різною частотою з боку окремих органів і систем.

  • З боку ШКТ найбільш часто зустрічаються нудота, блювання, абдомінальні болі, метеоризм, запори, диспепсія і т. п.
  • З боку нервової системи:
    • головний біль;
    • запаморочення;
    • безсоння;
    • сонливість;
    • прояви депресивного синдрому та ін.
  • З боку серцево-судинної системи:
    • тахікардія;
    • підвищення артеріального тиску.
  • З боку органів чуття:
    • зниження слуху;
    • шум або дзвін у вухах;
    • зниження гостроти зору;
    • двоїння в очах;
    • сухість очей.

У відношення інших систем організму побічні явища зустрічаються значно рідше.

Як впливає Нурофен на молоко мами і організм малюка?

Багато препаратів з групи нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ), куди і належить Нурофен, не змінюють характер і якість грудного молока.

На замітку. Ібупрофен, що входить до складу Нурофена в дуже низьких концентраціях може проникати в грудне молоко. В результаті цього, короткочасний прийом препарату ніяк не позначається на характері лактації.

Через мізерно малої кількості активної речовини у грудному молоці матері, препарат не чинить будь-якого впливу на організм малюка. Єдине, за чим необхідно спостерігати, це за проявами алергічної реакції у дитини. При виявленні такої, застосування лікарського засобу слід негайно припинити і звернутися до лікаря. При правильно підібраному дозуванні і короткому терміні лікування, негативні ефекти з боку організму малюка малоймовірні.

Поради по прийому препарату Нурофен

При застосуванні будь-яких препаратів під час грудного вигодовування, жінка повинна дотримуватися певних правил, щоб максимально знизити ризик розвитку побічних ефектів з боку малюка, так і з боку свого організму.

  • Ніколи не можна самостійно приймати рішення про початок терапії, не тільки даних препаратом, але і будь-якими лікарськими засобами. При появі будь-яких симптомів захворювання, погіршення свого стані, мама повинна звернутися до лікаря-терапевта, який підбере необхідний препарат і правильне дозування, а так само призначить адекватну тривалість лікування.
  • Щоб знизити можливу концентрацію препарату в грудному молоці, краще приймати препарат після годування груддю. Так малюк отримає молоко, практично не містить активної речовини.
  • По можливості, прийом препарату повинен становити не більше 1-3 днів. Якщо ж курс передбачає більш тривале лікування, то рекомендується припинити годування груддю, і перевести дитину на час лікування на штучну суміш.

Яку дозування використовувати?

Дозування, при таких симптомах як головний біль, міалгія і інші прояви больового синдрому, становить 1 таблетка одноразово, тобто 200 мг. Якщо використовується дитячий Нурофен, то дозування складе 15 мл суспензії единократно.

При тривалому прийомі, можна приймати по 1 таблетці 200 мг 3 рази на день. Слід пам’ятати, що максимальній добовій дозуванням є 800 мг і без консультації з лікарем не слід перевищувати цієї дози.

Чим замінити Нурофен?

Замінити Нурофен можна або його аналогами, такими як Ібупрофен, Ибуклин (комбінація ібупрофену та парацетамолу), Ибуфен, або іншими препаратами з групи НПЗЗ, наприклад, кетаролак, диклофенак, парацетамол та ін.

Важливо! Протипоказані під час лактації такі лікарські засоби як анальгін, ацетилсаліцилова кислота (аспірин), німесулід.

Народні засоби

Найчастіше Нурофен застосовується в період простудних захворювань. Але не завжди при перших проявах застуди слід застосовувати медикаменти, тим більше годуючій мамі. Якими б не були безпечними препарати, все ж варто мінімізувати по можливості їх використання в період годування груддю.

При симптомах інтоксикації, які спостерігаються при всіх простудних захворюваннях, добре допомагають:

  • Рясне тепле питво, наприклад, чай. З обережністю слід додавати в чай різні добавки у вигляді варення, наприклад, малинового, щоб уникнути алергічної реакції у малюка.
  • Постільний режим з мінімальною руховою активністю, особливо при вірусних захворюваннях.
  • Використання різних трав’яних зборів.

Якщо симптоми застуди протягом трьох днів не припиняються, а лише наростають, то слід звернутися до лікаря і все ж вдатися до методів медикаментозної терапії.

Використання в період лактації такого препарату як Нурофен не протипоказано. Препарат практично не впливає на організм дитини будь-якого ефекту, так як у грудному молоці знаходиться у мінімальній кількості. Головне завжди стежити за проявом алергічних реакцій.

При необхідності прийому препарату завжди важливо вчасно звернутися до лікаря, який зможе правильно підібрати дозування, кратність прийому та призначити тривалість курсу лікування. Все це зведе до мінімуму можливість неприємних наслідків після приймання препарату.

Аналоги Нурофену

Порівняння препаратів Нурофен і Парацетамол

Нурофен і Парацетамол – лікарські препарати, спрямовані на надання аналгезуючої дії пацієнту. Також вони надають незначний протизапальний і жарознижуючий ефект.
Діюча речовина в Нурофене – ібупрофен. Він, при попаданні в організм, зменшує синтез простагландинів, які сприяють появі болю і блокують джерела запалення. У плазму крові Нурофен проникає протягом 1-1,5 години, в залежності від швидкості метаболізму і прийому їжі, і повністю припиняє свою дію через 8 годин. При правильному прийомі лікарського засобу побічних ефектів практично не спостерігається.

Діюча речовина в Парацетамолі-парацетамол. Він, після потрапляння в організм людини, також сприяє зменшенню синтезу простагландинів і впливає на центр терморегуляції організму в гіпоталамусі. Парацетамол починає діяти вже через 10 хвилин після прийому, але діє менше, ніж Нурофен. Прийом цього препарату практично не викликає побічних ефектів, але при великій дозі може спостерігатися токсичний вплив на організм.
Незважаючи на схожість дій двох цих препаратів, лікарі рекомендують їх спільний прийом, щоб домогтися швидкого і помітного ефекту.

Порівняння препаратів Цефекон і Нурофен

Цефекон і Нурофен-ліки, які надають аналгезуючий, протизапальний і жарознижуючий ефект. Вони принципово відрізняються за принципом своєї дії.
Діючі речовини в Цефеконі-саліциламід, напроксен і кофеїн.

Салициламид і напроксен викликають зменшення синтезу простагландинів в організмі, які створюють больовий ефект, і прибирають запалення, а кофеїн сприяє стимуляції організму і надає психостимулюючу і спазмолітичну дію. Побічними ефектами при дії цього препарату можуть бути запаморочення, тахікардія, збудження і алергічні реакції.
Активна речовина в Нурофене – ібупрофен. Він також стимулює зменшення синтезу простагландинів в організмі і за рахунок цього бореться з болем і запаленням в організмі. Його особливість у порівнянні з Цефеконом, в його відносній безпеці: побічних дій на його попадання в організм практично не спостерігається.

Порівняння препаратів Панадол і Нурофен

Ці лікарські засоби відносяться до нестероїдних протизапальних препаратів. Вони надають аналгезуючий, протизапальний і жарознижуючий ефект на організм людини.
Активна речовина в Панадоле – парацетамол. Він, при попаданні в організм, блокує центри болю, а також впливає на центри терморегуляції організму. Панадол чинить слабку протизапальну дію.
У Нурофене діюча речовина – ібупрофен. Він впливає на нервові центри головного мозку і блокує джерела болю, а також надає протизапальний і теплорегуляційні ефекти. Цей препарат діє більш вибірково і має тривалий ефект, так як він виводиться з організму приблизно через 8 годин після введення. При цьому, при незначних дозуваннях Нурофен не чинить побічної дії.

Порівняння препаратів Ібуклін і Нурофен

Ібуклін-це комплексний препарат з діючими речовинами ібупрофен і парацетамол. Ібупрофен зменшує кількість простагландинів в організмі, блокує больові центри в нервовій системі і надає протизапальну дію. Парацетамол сприяє терморегуляції організму і також надає аналгезуючий ефект. Спільно ці компоненти надають більший ефект, ніж при окремому прийомі. При прийомі в нормальних дозуваннях препарат практично не чинить побічної дії, проте може викликати запаморочення, головний біль, нудоту, печію.
Нурофен – це аналгезуючий препарат, активна речовина в ньому – ібупрофен. Ефект від прийому Нурофена схожий з дією Ібукліна, але при цьому слабкіше. Це пов’язано з тим, що в Ібукліні парацетамол і ібупрофен підсилюють дію кожного з речовин.

Порівняння препаратів Нурофен і Ібупрофен

Ці препарати повні аналоги, тому що діюча речовина в них однакове – Ібупрофен, розрізняються лише допоміжні компоненти. Але різниця в складі при однаковому впливі на організм викликає різні побічні ефекти.
Нурофен більш безпечний, тоді як ібупрофен може спровокувати нудоту, запаморочення, головний біль, шкірний висип.
При попаданні в організм ці лікарські засоби викликають зменшення синтезу простагландинів і блокують больові центри в організмі. Часто Ібупрофен і Нурофен призначають пацієнтам, які страждають від болю, викликаних запальним процесом.

Порівняння препаратів Пенталгін і Нурофен

Пенталгін і Нурофен – нестероїдні протизапальні препарати, які також надають знеболюючу дію. Їх істотна відмінність в механізмі впливу і складі.
Пенталгін-це комплексний препарат, що складається з парацетамолу, напроксену, кофеїну, гідрохлориду дротаверину і малеату феніраміну. Спільно компоненти препарату мають протизапальну, аналгетичну, спазмолітичну і жарознижувальну дію.

Пенталгін призначають при будь-яких больових синдромах і простудних захворюваннях. Нурофен надає більш спрямовану дію. Його призначають при будь-яких видах болю і при лихоманці.

Порівняння препаратів Мить і Нурофен

Ці препарати практично повні аналоги, так як в них одна діюча речовина-ібупрофен. Ібупрофен при попаданні в організм людини блокує синтез простагландинів, щоб зменшити больовий синдром, а також впливає на терморегуляційні центри і сприяє зменшенню спека. Мить і Нурофен призначаються при різних видах болю і лихоманках, викликаними простудними захворюваннями.
Різниця цих препаратів незначна, тому вони взаємозамінні.

Порівняння препаратів Еффералган і Нурофен

Ці лікарські засоби мають знеболюючий ефект, який досягається за рахунок зменшення в організмі людини концентрації простагландинів і блокування нервових центрів.
Діюча речовина в Ефералгані-Парацетамол, він не робить негативного впливу на організм і швидко виводиться з організму.
У Нурофене дія виявляється за рахунок Ібупрофену – він більш токсичний, і може викликати побічні ефекти, але при цьому має більш сильну дію.

Нурофен Побічні дії

Ризик виникнення побічних ефектів можна звести до мінімуму, якщо приймати препарат коротким курсом, в мінімальній ефективній дозі, необхідній для усунення симптомів.У людей літнього віку спостерігається підвищена частота побічних реакцій на фоні застосування НПЗЗ, особливо шлунково-кишкових кровотеч та перфорацій, у деяких випадках з летальним кінцем. Побічні ефекти переважно є дозозалежними.

Нижчеперелічені Побічні реакції відзначалися при короткочасному прийомі ібупрофену в дозах, що не перевищують 1200 мг/добу (6 табл.). При лікуванні хронічних станів і тривалому застосуванні можлива поява інших побічних реакцій.Оцінка частоти виникнення побічних реакцій проведена на підставі наступних критеріїв: дуже часто (≥1/10); часто (від ≥1/100 до <1/10); нечасто (від ≥1/1000 до <1/100), рідко (від ≥1/10000 до <1/1000), дуже рідко (<1/10 000), частота невідома (дані по оцінці частоти відсутні).З боку крові та лімфатичної системи: дуже рідко — порушення кровотворення (анемія, лейкопенія, апластична анемія, гемолітична анемія, тромбоцитопенія, панцитопенія, агранулоцитоз).

Першими симптомами таких порушень є лихоманка, біль у горлі, поверхневі виразки у порожнині рота, грипоподібні симптоми, виражена слабкість, кровотечі з носа і підшкірні крововиливи, кровотечі і синці невідомої етіології.З боку імунної системи: нечасто — реакції гіперчутливості, неспецифічні алергічні реакції, анафілактичні реакції, реакції з боку дихальних шляхів (бронхіальна астма, у т. ч. її загострення, бронхоспазм, задишка, диспное), шкірні реакції (свербіж, кропив’янка, пурпура, набряк Квінке, ексфоліативні та бульозні дерматози, в т. ч. токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла), синдром Стівенса-Джонсона, мультиформна еритема), алергічний риніт, еозинофілія; дуже рідко — тяжкі реакції гіперчутливості, в т.ч. набряк обличчя, язика і гортані, задишка, тахікардія, артеріальна гіпотензія (анафілаксія, набряк Квінке або важкий анафілактичний шок).З боку травного ТРАКТУ: нечасто — біль у животі, нудота, диспепсія (в т. ч. печія, здуття живота); рідко — діарея, метеоризм, запор, блювання; дуже рідко-пептична виразка, перфорація або шлунково-кишкова кровотеча, мелена, криваве блювання, у деяких випадках з летальним наслідком, особливо у пацієнтів літнього віку, виразковий стоматит, гастрит; чстота невідома-загострення коліту і хвороби Крона.З боку печінки та жовчовивідних шляхів: дуже рідко — порушення функції печінки, підвищення активності печінкових трансаміназ, гепатит та жовтяниця.З боку нирок та сечовивідних шляхів: дуже рідко — гостра ниркова недостатність (компенсована та декомпенсована) особливо при тривалому застосуванні, у поєднанні з підвищенням концентрації сечовини в плазмі крові і появою набряків, гематурії та протеїнурії, нефрітіческій синдром, нефротичний синдром, папілярний некроз, інтерстиціальний нефрит, цистит.З боку нервової системи: нечасто — головний біль; дуже рідко — асептичний менінгіт.З боку ССС: частота невідома — серцева недостатність, периферичні набряки, при тривалому застосуванні підвищений ризик тромботичних ускладнень (наприклад, інфаркт міокарда), підвищення АТ.З боку дихальної системи та органів середостіння: частота невідома — бронхіальна астма, бронхоспазм, задишка.Лабораторні показники: гематокрит або Hb (можуть зменшуватися); час кровотечі (може збільшуватися); концентрація глюкози в плазмі крові (може знижуватися); кліренс креатинину (може зменшуватися); плазмова концентрація креатиніну (може збільшуватися); активність печінкових трансаміназ (може підвищуватися).При появі побічних ефектів слід припинити прийом препарату і звернутися до лікаря.

Передозування Нурофену

У дітей симптоми передозування можуть виникати після прийому дози, що перевищує 400 мг/кг маси тіла. У дорослих дозозалежний ефект передозування менш виражений. T1/2 препарату при передозуванні становить 1,5–3 ч. Симптоми: нудота, блювання, біль в епігастральній області або, рідше, діарея, шум у вухах, головний біль та шлунково-кишкова кровотеча. У більш важких випадках спостерігаються прояви з боку ЦНС: сонливість, рідко — збудження, судоми, дезорієнтація, кома.

У випадках тяжкого отруєння може розвиватися метаболічний ацидоз і збільшення протромбінового часу, ниркова недостатність, пошкодження тканини печінки, зниження артеріального тиску, пригнічення дихання та ціаноз. У пацієнтів з бронхіальною астмою можливе загострення цього захворювання.Лікування: симптоматичне, з обов’язковим забезпеченням прохідності дихальних шляхів, моніторинг ЕКГ і основних показників життєдіяльності аж до нормалізації стану пацієнта.

Рекомендується пероралыюе застосування активованого вугілля або промивання шлунка протягом 1 год після прийому потенційно токсичної дози ібупрофену. Якщо ібупрофен вже абсорбувався, може бути призначено лужне пиття з метою виведення кислого похідного ібупрофену нирками, форсований діурез. Часті або тривалі судоми слід лікувати в/в введенням діазепаму або лоразепам. При погіршенні бронхіальної астми рекомендується застосування бронходилататорів.