Чи можна звільнити вагітну?

Всі випадки можливого звільнення, в тому числі звільнення вагітної, описані в Трудовому кодексі РФ. Але простому обивателю буває дуже складно розібратися в букві закону. У питанні допоможе розібратися юрист Аріна Покровська.

На питання «чи Можна звільнити вагітну?» відповідає психолог і юрист Правозахисного центру «Покров» , а також консультант Мами.ру Аріна Покровська.

У Трудовому кодексі РФ, ст. 261, сказано: звільнити вагітну жінку (тобто розірвати трудовий договір за ініціативою адміністрації) не можна. Проте з цього правила існують винятки.

Ліквідація підприємства, де працює вагітна

У випадку ліквідації організації або припинення діяльності індивідуальним підприємцем законодавство дозволяє звільнити вагітну.

Рекомендація юриста в даній ситуації
Варто врахувати, що звільнення вагітної (поряд з усіма співробітниками підприємства) можливо тільки при наявності рішення про ліквідацію організації без правонаступництва. Це означає, що організація повністю припиняє свою діяльність, а не реорганізовується в нову або нові організації, як це буває при злиття, виділення, поділ, перетворення або приєднання.

Таким чином, якщо у жінки виникають сумніви у повній ліквідації діяльності, вона може написати заяву в трудову інспекцію і навіть в прокуратуру з вимогою перевірки з приводу ймовірного порушення її прав. Як йдеться у ст. 180 ТК, про майбутнє звільнення вагітна повинна бути попереджена під розпис не менш ніж за 2 місяці.

Виплати
При звільненні за цією підставою вагітній жінці виплачується вихідна допомога в розмірі середнього місячного заробітку, а також зберігається середній місячний заробіток на період працевлаштування, але не більше ніж за 2 місяці (з заліком вихідної допомоги).

В даному випадку вагітна зберігає право на отримання допомоги по вагітності та пологах, так і на щомісячну допомогу на дитину.

Правила, аналогічні правилам повної ліквідації організації, що діють, якщо відбувається звільнення вагітної жінки в разі ліквідації філії або представництва юридичної особи, розташованого в іншій місцевості.

Строковий трудовий договір з вагітною

Чи можна звільнити вагітну жінку після закінчення строкового трудового договору?

У даному разі звільнення вагітної можливо у відповідності з п. 2 ч. 1
ст. 77 ТК РФ.

А якщо жінка не хоче звільнятися? Тоді вона повинна надати письмову заяву про своє бажання продовжити строковий трудовий договір і медичну довідку, що підтверджує вагітність, і роботодавець буде зобов’язаний продовжити строковий трудовий договір до закінчення вагітності (ч. 2 ст. 261 ТК РФ). В такому випадку, вагітна жінка не втрачає права на допомогу по вагітності та пологах.

Рекомендація юриста в даній ситуації
Жінці, яка виявила факт вагітності в період дії строкового трудового договору, слід у той же день відправити в організацію повідомлення про це рекомендованим листом з повідомленням. Та одночасно повідомити про це на роботі, надавши відповідні документи (медичну довідку чи виписку). Тобто сповістити роботодавця і письмово, і усно. Робиться це для того, щоб відправлене визначеною датою рекомендований лист послужило доказом для жінки своєчасного повідомлення факту вагітності, якщо її раптом просто спробують звільнити тим же удень на роботі або якось інакше введуть в оману з метою порушити її права.

Надалі роботодавець має право запитувати у жінки медичну довідку про вагітність, але не частіше, ніж раз на місяць.

Якщо після пологів жінка продовжує працювати, то роботодавець має право розірвати з нею строковий трудовий договір, але тільки протягом тижня з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про закінчення вагітності.

Звільнити вагітну жінку в зв’язку з закінченням строку трудового договору можна і в тому випадку, якщо трудовий договір був укладений на час виконання обов’язків відсутнього працівника, а перевести вагітну з її письмовою згодою до закінчення вагітності на іншу підходящу роботу, неможливо.

Виплати
Звільнення вагітної у зв’язку із закінченням строку трудового договору не позбавляє жінку прав на надання щорічної відпустки з наступним звільненням, навіть якщо відпустку повністю або частково виходить за межі цього договору.

При цьому, якщо вагітна жінка в період відпустки оформляє лікарняний лист, то роботодавець повинен продовжити відпустку на період, рівний днях, проведених на лікарняному.

Випробувальний термін для вагітної

Чи можна звільнити вагітну, що не пройшла випробувальний термін при прийомі на роботу? На цей рахунок існують різні думки.

Нагадаємо, що згідно ст. 261 ТК РФ, звільнити вагітну жінку не можна. А ст. 70 ТК говорить, що випробування при прийомі на роботу не встановлюється для:
…вагітних жінок і жінок, що мають дітей у віці до півтора років.

Отже, якщо жінка вагітна, випробування для неї незаконно. Таким чином, при встановленні факту вагітності в договір повинні бути негайно внесено зміни про скасування випробування.

Якщо жінка підходила роботодавцю (тобто не була звільнена) ДО встановлення факту вагітності, значить, випробування діяло згідно з договором.

А бути звільненою одночасно з встановленням факту вагітності неможливо, тому що як тільки роботодавець поінформований про цей факт – випробування відразу вважається незаконним. Адже випробування для вагітної, так само як і звільнення вагітної, заборонено.

Рекомендація юриста в даній ситуації
При виявленні факту вагітності в період випробувального терміну потрібно відправити в організацію повідомлення про це рекомендованим листом з повідомленням, а також одночасно надати на роботу відповідні документи. Після чого ввічливо запропонувати роботодавцю своєчасно внести зміни в трудовий договір і спокійно продовжувати працювати.

Розірвання трудового договору за бажанням вагітної або за угодою сторін

Трудовий договір може бути розірваний або за бажанням самої вагітної жінки («за власним бажанням», ст. 80 ТК), або за угодою сторін (тобто за взаємною домовленістю між вагітною і адміністрацією, ст. 78 ТК).

Виплати
Важливо пам’ятати, що у разі звільнення вагітної за даними підстав, жінка втрачає право на виплату допомоги по вагітності та пологах за місцем роботи. Тому не варто піддаватися на тиск і провокації роботодавця, якщо вас в період вагітності намагаються «звільнити за власним бажанням». Подібна пропозиція завідомо незаконно, і погодитися на нього варто тільки при отриманні солідної матеріальної компенсації ДО підписання угоди про розірвання трудового договору.

Задати питання фахівцю на Мамі

Читайте також:
Можна шоколад годують?
Чи можна годувати при температурі?
Чи можна пити вагітним?